Medzinárodné preteky FIS v bežeckom lyžovaní

V posledné dni roku 2017  sa uskutočnilo záverečné lyžiarske podujatie v bežeckom lyžovaní. Ktoré sa konalo  v športovom areáli na Štrbskom Plese v dňoch 29.12 - 30.12.2017. Dňa 30.12.2017 absolvovali družstvá chlapcov a dievčat pod vedením Mgr. Jána Kubiša PhD. na Štrbskom Plese kvalifikačné preteky v bežeckom lyžovaní, na ktorých sa mali možnosť prebojovať na Medzinárodné školské majstrovstvá v zimných športoch - ZIMNÚ GYMNAZIÁDU vo Francúzsku, ktorá sa bude konať v dňoch 5. až 10. februára 2018 v Grenoble.

Na ZIMNÚ GYMNAZIÁDU sa zo Slovenska prebojovalo družstvo chlapcov aj dievčat z našej základnej školy.
Družstvo chlapcov : Radoslav Danko, Jakub Hazucha, Šimon Kubiš. Juraj Kubiš

Družstvo dievčat: Sarah Šuleková, Lucia Hazuchová, Lívia Poliaková, Žofia Koristeková

Všetkým našim športovcom srdečne blahoželáme, že sa práve im zo všetkých základných škôl na Slovensku podarilo úspešne prebojovať na medzinárodné podujatie. Držíme im palce nech sa im darí!