V stredu, 11. 10. 2019, sa žiačky 5. 6. a 7. ročníka zúčastnili okresného kola v malom futbale mladších žiačok základných škôl - Školský pohár Slovenskej sporiteľne.

Účastníci turnaja boli rozdelení do dvoch skupín po tri tímy. Obe skupiny odohrali svoje zápasy na ihrisku ZŠ J. J. Thurzu Detva. V skupine "A" štartovali družstvá škôl - ZŠ Kukučínova Detva, ZŠ Obrancov mieru Detva a ZŠ Jána Drdoša Vígľaš. V skupine "B" hrali tímy ZŠ J. J. Thurzu Detva, ZŠ Školská Hriňová a ZŠ s MŠ Milana Kolibiara Detvianska Huta.

Naše dievčatá - Bajnoci Adela, 6.r., Balážová Michaela, 6.r., Gombalová Magdaléna, 5.r., Koristeková Lucia, 7.r., Olšiaková Petra, 6.r., Segečová Sofia, 6.r. Šuleková Svetlana, 6.r. pod vedením Mgr. Jána Kubiša, PhD. v svojej skupine porazili obe družstvá a postúpili do finále. V ňom sa stretli so súperom zo ZŠ Jána Drdoša Vígľaš. Po vynikajúcom výkone zvíťazili a obsadili 1. miesto.

Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!