S radosťou Vám oznamuje, že v súťaži Tesco " Vy rozhodujete, my pomáhame" náš projekt Detské ihrisko Lienka, skončil na 2. mieste a získali sme 600 € na nákup prvkov na vybudovanie detského ihriska pre MŠ.

Ďakujeme za každý jeden žetón.

Infokanál Oznamy

Slúži pre informácie ktoré Vám poskytuje škola, ministerstvo školstva a ministerstvo zdravotníctva. Poprípade iné subjekty
Dátum poslednej aktualizácie je vždy na obrázku                   (klikni na obrázok INFO)
.

Pri nástupe žiakov do školy ako aj po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac
po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) rodič predkladá

prof. RNDr. Milan Kolibiar, DrSc. patrí k zakladateľskej generácii slovenskej matematiky

Základná škola na Detvianskej Hute otvorila svoje brány v roku 1976 a už viac než 40 rokov vychováva mladých Podpoľancov a Podpolianky v úzkom spojení s prírodou .

V roku 2001, na oslavách jej 25. výročia prijala čestný názov Základná škola Milana Kolibiara, ktorý jej bol udelený Ministerstvom školstva po slávnom miestnom rodákovi Prof. RNDr. Milanovi Kolibiarovi, DrSc. jedným z najvýraznejších osobností zakladateľov generácie slovenskej matematiky.

Detvianska Huta je jednou z najvyššie položených obcí Detvianského okresu. Jej chotár sa rozprestiera na 1565 hektároch v trojuholníku Hriňová - Látky - Lom nad Rimavicou. Obec prekvapujúco nemá dlhú históriu, pretože vznikla len v 2. polovici 18. storočia z detvianskych lazov Komárno a Bratkovica a z osady pri niekdajšej sklárni. Tú zriadil gróf Mikuláš Esterházy (zanikla koncom 19. storočia) a nie je teda náhoda, že obec sa až do roku 1920 volala Mikulášova Huta.

Poďakovanie Slovenskej asociácie športu na školách našej škole za vzorné reprezentovanie Slovenskej republiky a slovenského školského športu

Zriaďovateľ : Obec Detvianska Huta 102, 96205 Hriňová

"Jedlo zaháňa hlad, učenie hlúposť."

Kontaktné osoby:

Mgr. Martina Kretová riaditeľka školy